Strona główna

 Kontakt  Pomoc
Rozmowa on-line
z konsultantem
Szybkie zamówienie (krok 1)
 
 

Certyfikaty SSL: Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 

Strona główna

 

Oferty promocyjne

 

Aktualności

 

Hosting i serwery

 

Rejestracja domen

 

Certyfikaty SSL

 

   Informacje ogólne

 

   RapidSSL

 

   RapidSSL Wildcard

 

   QuickSSL

 

   True Business ID

 

   Instalacja certyfikatu

 

   Pytania i odpowiedzi

 

Wsparcie techniczne

 

Rozliczenia i płatności

 

Kontakt z obsługą

 

Aspekty prawne

 

 

 

 

 

- Czy muszę posiadać firmę aby wykupić certyfikat SSL dla mojej strony?

 

Nie ma konieczności posiadania firmy, aby dokonać zakupu certyfikatu SSL dla Państwa strony WWW. Certyfikaty mogą zabezpieczać zarówno strony prywatne jak i firmowe czy strony organizacji non-profit itp.

 

- Nie mieszkam na stałe w Polsce, czy mogę wykupić certyfikat SSL dla swojej strony?

 

Certyfikat SSL może zostać wykupiony przez każdego, bez ograniczeń terytorialnych. Instalacja certyfikatu może nastąpić na serwerze internetowym, znajdującym się w dowolnym miejscu na świecie.

 

- Jakie warunki musi spełnić moja strona WWW aby można było używać na niej certyfikat SSL?

 

Podstawowym warunkiem jest posiadanie serwera internetowego (www) wspierającego połączenia SSL. Jeżeli nie są Państwo samodzielnie administratorami takiego serwera, wystarczy stosowne zapytanie techniczne przesłać do firmy w której posiadają Państwo hosting. Drugim warunkiem jest posiadanie indywidualnego numeru IP dla danej domeny - certyfikaty można instalować na domenach, które działają na własnych numerach IP, dlatego przed zakupem certyfikatu należy upewnić się, że Państwa dostawca usług hostingowych oferuje możliwość przydzielenia numeru IP dla Państwa domeny

 

- Mam certyfikat SSL, wchodzę na stronę przez https:// a mimo to otrzymuję komunikat, że moje połączenie może być niezabezpieczone

 

Taka sytuacja może się zdarzyć, gdy któryś z elementów na stronie odwołuje się do danych zamieszczonych na serwerze FTP w sposób zaburzający certyfikację SSL (np. z odwołaniem bezwzględnym przez http://) lub odwołuje się do danych, umieszczonych na innych serwerach niż ten z którego prezentowana jest strona WWW. Należy w takim przypadku skorygować ustawienia strony WWW.

 

- Mam certyfikat SSL. Kiedy wchodzę na stronę przez http://www.domena to certyfikat działa, kiedy wchodzę wpisując http://domena - certyfikat nie działa (lub na odwrót - dla http://domena działa a dla http://www.domena nie działa)

 

Posiadają Państwo najwyraźniej certyfikat dla jednej domeny. Zabezpiecza on połączenie dla domeny głównej, nie zabezpiecza subdomen domeny głównej (www.domena to szczególny rodzaj subdomeny dla domeny domena). W takim przypadku należy posługiwać się przy wejściu na stronę certyfikowaną wyłącznie nazwą domeny dla której certyfikat był wystawiony.

Wyjściem z sytuacji jest zakup nowej wersji certyfikatu RapidSSL, wygenerowanego dla adresu www.domena, z dołączoną w konfiguracji nazw DNS domeną bez www na początku (w takim przypadku należy wygenerować na serwerze plik CSR dla adresu www.domena z dodanym wpisem w konfiguracji: subjectAltName (SAN), oraz parametrami dodatkowymi dla tego wpisu w postaci nazwy domeny z www i bez www na początku). Użytkownicy zaawansowanych aplikacji mogą także dokonać zakupu certyfikatu RapidSSL Wildcard.

 


 

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące działania, zamówień bądź konfiguracji certyfikatów SSL z oferty PROSCAPE - netlook.pl - prosimy o kontakt na adres Biura Obsługi Klienta:

 

 

 
 

Infolinia: 0801 000 859 • e-mail:

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2003-2017 PROSCAPE Netlook.pl Hosting