Strona główna

 Kontakt  Pomoc
Rozmowa on-line
z konsultantem
Szybkie zamówienie (krok 1)
 
 

Rejestracja domen: Formularze dotyczące dysponowania domenami internetowymi

 

Strona główna

 

Oferty promocyjne

 

Aktualności

 

Hosting i serwery

 

   Serwery wirtualne

 

   Konta Dedykowane

 

   Konta VDS

 

   Root serwery

 

   Opcje dodatkowe

 

Rejestracja domen

 

   Cennik

 

   Zamówienie

 

   Formularze

 

   Zarządzanie domeną

 

Certyfikaty SSL

 

Wsparcie techniczne

 

Rozliczenia i płatności

 

Kontakt z obsługą

 

Aspekty prawne

  

 

 

 

Cesja praw do domeny

 

Zmiana właściciela domeny internetowej nazywana jest oficjalnie cesją praw do domeny. W trakcie cesji, abonent zrzeka się praw do dysponowania opłaconą przez siebie nazwą domeny na rzecz nowego abonenta, którego pełne dane przesyła do firmy hostingowej. W trakcie cesji praw do domeny, nowy abonent przejmuje prawa i obowiązki wynikające z utrzymania wybranej domeny internetowej. Akceptuje przy tym postanowienia wszelkich regulaminów, które dotyczą utrzymania domeny, zarówno regulaminu firmy PROSCAPE - netlook.pl, jak i regulaminu odpowiedniego rejestratora (NASK, EURid, ICANN).

 

  Domeny polskie (domeny z grupy NASK) PDF
(10kb)
  Domeny globalne .com, .net, .org, .info, .biz PDF
(10kb)
 

Domena europejska .eu

PDF
(10kb)

 


 

Zmiana danych abonenta domeny

 

Zmiana danych abonenta domeny pozwala na aktualizację danych kontaktowych abonenta domeny internetowej. Zmiana umożliwia zmianę danych abonenta takich jak: adres pocztowy, nr telefonu kontaktowego, kontaktowy adres e-mail. Zmiana danych abonenta nie umożliwia zmiany nazwy abonenta, nie należy jej zatem utożsamiać z cesją praw do domeny.

 

  Domeny polskie (domeny z grupy NASK) PDF
(10kb)
  Domeny globalne .com, .net, .org, .info, .biz PDF
(10kb)

 


 

Wydanie kodu authinfo dla domeny

 

Kod authinfo domeny służy wyłącznie do zmiany firmy, w której abonent wnosi opłaty za odnowienie domen internetowych. Kod authinfo nie jest wymagany, przy zmianie delegacji domeny na zewnętrzne serwery DNS. Wydanie kodu authinfo odbywa się bez dodatkowych zobowiązań względem abonenta otrzymującego kod, ale transfer domeny do innego operatora może być obciążony kosztami wynikającymi z realizacji postanowień Regulaminu, który abonent zaakceptował podczas składania zamówienia na domenę. Kod authinfo może zostać wydany abonentowi tylko na jego wniosek oraz tylko poprzez przesłanie kodu na adres e-mail zapisany jako kontaktowy w bazie danych WHOIS dla wybranej domeny.

 

  Domeny polskie (domeny z grupy NASK) PDF
(10kb)
  Domeny globalne .com, .net, .org, .info, .biz PDF
(10kb)

 


 

Wypełniony wniosek należy przesłać wraz z wymaganymi dokumentami, wymienionymi na każdym formularzu, faksem pod numer 918 812 193 lub pocztą tradycyjną na adres Biura Obsługi Klienta PROSCAPE - netlook.pl, ul. Kopanina 28-32 (Bud. A, II piętro), 60-105 Poznań. Wnioski przesyłane drogą e-mailową nie będą rozpatrywane ze względu na rozporządzenia poszczególnych Registrarów domen internetowych, takich jak NASK, EURid czy ICANN.

 

Wszelkie informacje dotyczące stanu rozpatrywania Państwa wniosków oraz odpowiedzi na pytania dotyczące wypełniania wniosków udzielane są pod numerem Infolinii 801 000 859 lub poprzez pocztę e-mail .

 

 
 

Infolinia: 0801 000 859 • e-mail:

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2003-2017 PROSCAPE Netlook.pl Hosting