Strona główna

 Kontakt  Pomoc
Rozmowa on-line
z konsultantem
Szybkie zamówienie (krok 1)
 
 

Rejestracja domen: Formularze dotyczące dysponowania domenami internetowymi

 

Strona główna

 

Oferty promocyjne

 

Aktualności

 

Hosting i serwery

 

   Serwery wirtualne

 

   Konta Dedykowane

 

   Konta VDS

 

   Root serwery

 

   Opcje dodatkowe

 

Rejestracja domen

 

   Cennik

 

   Zamówienie

 

   Formularze

 

   Zarządzanie domeną

 

Certyfikaty SSL

 

Wsparcie techniczne

 

Rozliczenia i płatności

 

Kontakt z obsługą

 

Aspekty prawne

  

 

 

 

Ustawienie nowej domeny na serwerze wirtualnym - Virtualki®

 

Każdy serwer wirtualny z oferty PROSCAPE - netlook.pl pozwala na ustawianie na nim nowych domen internetowych, niezależnych lub zależnych od domeny głównej.

 

Domena główna zawsze kieruje pod katalog /public_html w hierarchii katalogów na serwerze. Domeny dodatkowe można skonfigurować tak, aby działały równolegle z domeną główną i wyświetlały tę samą stronę WWW lub aby działały niezależnie od domeny głównej i wyświetlały odrębne strony WWW (tak jakby były osobnymi serwerami wirtualnymi - tzw. Virtualkami). Każda Virtualka może obsługiwać dowolną liczbę domen - osoba odwiedzająca domenę działającą jako Virtualka nie będzie wiedziała, że w rzeczywistości taka domena pracuje razem z innymi na jednym serwerze internetowym - ma to znaczenie np. przy pozycjonowaniu stron w wyszukiwarkach.

 

Ustawienie dodatkowej domeny na serwerze wirtualnym wymaga otwarcia zgłoszenia w Centrum Pomocy Technicznej w tej sprawie (link). W zgłoszeniu należy podać nazwę domeny oraz miejsce docelowe (katalog docelowy) na serwerze. Jeżeli domena była zarejestrowana w PROSCAPE - netlook.pl / domenyonline.pl - wówczas zostanie ona ustawiona na serwerze bez dodatkowych kosztów, nawet jeżeli Państwa plan hostingowy nie pozwala już na tworzenie nowych Virtualek. Natomiast jeżeli domena była zarejestrowana poza netlook.pl / domenyonline.pl - wówczas koszt podpięcia domeny poza limit w danym planie hostingowym będzie zgodny z obowiązującym cennikiem.

 


 

Zmiana delegacji domeny na serwery innego operatora

 

Zmiana delegacji domeny na serwery innego dostawcy hostingowego jest możliwa w każdej chwili i nie podlega żadnym opłatom. Zmiana delegacji domeny zarejestrowanej razem z serwerem w Netlook.pl odbywa się poprzez otwarcie w tej sprawie zgłoszenia w Centrum Pomocy Technicznej (link). Czas realizacji zgłoszenia i propagacji zmiany delegacji domeny wynoszą do 24h.

 

Potwierdzenie zmiany delegacji domeny przez obsługę techniczną PROSCAPE - netlook.pl wykonywane jest online i widoczne jest w jako odpowiedź na otwarte przez Państwa zgłoszenie. Dodatkowo potwierdzenia realizacji zgłoszenia wysyłane są na adres e-mail podany przez Państwa jako kontaktowy w sprawie realizacji zgłoszeń w Centrum Pomocy Technicznej (link).

 

Zmiana delegacji domeny wymaga, aby domena najpierw była wpisana na serwerach DNS na które ma być skierowana. Przez wpisanie domeny należy rozumieć wprowadzenie rekordu SOA na serwerze DNS na który deleguje się domenę. Rekord SOA jest tworzony przez obsługę techniczną serwera DNS, na który ma być przedelegowana domena. Firma PROSCAPE - netlook.pl nie ponosi odpowiedzialności za działanie domen skierowanych na zewnętrzne serwery DNS.

 


 

Usługa WHOISPROTECTOR dla domen globalnych

 

Usługa WHOISPROTECTOR pozwala na ukrycie danych abonenta domeny globalnej przed publikacją w ogólnodostępnych bazach WHOIS - możliwość aktywacji usługi WHOISPROTECTOR dotyczy abonentów prywatnych oraz firm, które posiadają dowolne domeny globalne z rozszerzeniem .com, .net, .org, .biz lub .info.

 

Bardziej szczegółowe informacje na temat usługi WHOISPROTECTOR znajdą Państwo tutaj.

 


 

Wszelkie informacje dotyczące zarządzania zarejestrowanymi przez Państwa w Netlook.pl domenami internetowymi oraz odpowiedzi na pytania dotyczące rozliczeń płatności abonamentowych za utrzymywane domeny, udzielane są pod numerem Infolinii 0-801 000 859 lub poprzez pocztę e-mail .

 

 
 

Infolinia: 0801 000 859 • e-mail:

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2003-2017 PROSCAPE Netlook.pl Hosting